o nas

Co takiego wydarzyło się  w naszym życiu i jakie zdarzenia miały wpływ, zmotywowały nas do rozpoczęcia:

misji Brakujący Element

  Wszystko zaczęło się na studiach medycznych we Wrocławiu. To właśnie w murach tej uczelni zaczęła kiełkować myśl i chęć zrobienia czegoś więcej niż ciągła nauka  dniami i nocami. I to właśnie było impulsem do realizowania swoich marzeń i skłonił nas do przerwania studiów na rok. Postanowiliśmy ,że pora uwolnić umysły od schematycznego myślenia i zasad narzuconych przez system edukacji . 

  Postanowiliśmy wyruszyć w podróż dookoła świata. Ale jak student, bez pieniędzy mógł sobie na to pozwolić? Jak się okazało dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. :) Nazajutrz po ostatnim egzaminie z farmakologii siedzieliśmy podekscytowani w samolocie do Irlandii z małym przystankiem w Londynie. Rozpoczął się wtedy czas poszukiwania pracy :) 

  Od rana do nocy roznosiliśmy CV i dopytywaliśmy o możliwość jakiegokolwiek zajęcia.Po 2 tygodniach przyszła pora na efekty. Ja znalazłem zatrudnienie w prywatnej klinice The Galway Clinic - pomagałem przy pacjentach. Mój brat Łukasz rozpoczął pracę w restauracji jako specjalista od zmywania naczyń i toalet :)) W tak zwanym międzyczasie zdobywał doświadczenie zawodowe w fabryce, pomagał przy pacjentach oraz uzupełnił inne braki w swoich umiejętnościach. Nasz CEL był jeden - uzbierać pieniądze na wymarzoną podróż dookoła świata. 

  Już po kilku miesiącach udało nam się osiągnąć to co założyliśmy ( wyobraźcie sobie ile czasu potrzeba, żeby zebrać pieniądze w Polsce - byliśmy studentami ) 

 

 

  W Galway gdzie mieszkaliśmy, siedzibę miała firma , która oferowała bilety lotnicze na lot dookoła świata. Wystarczy wybrać miejsca w których chcesz wylądować, a firma organizuje całą lotniczą logistykę. W praktyce lądujesz na lotnisku w Buenos Aires ( to był nasz pierwszy przystanek ) a cała reszta należy do Ciebie. Mając w kieszeni wyłącznie bilety organizowaliśmy samodzielnie całą resztę. Tak zaczęła się nasz podróż. O szczegółach i poszczególnych krajach na pewno jeszcze napiszemy. Cała podróż stała się dużą inspiracją do obecnej działalności. Kluczowa dla powstania Brakującego Elementu okazała się odległa Australia. To właśnie tam odbyliśmy praktyki zawodowe w jednym z najlepszych szpitali. Oczywiście zorganizowaliśmy je sobie sami przy ogromnej dawce szczęścia i determinacji.

  Piękne i odległe antypody, które umożliwiły nam uczestniczenie w australijskim systemie ochrony zdrowia , pokazały nam właśnie jak świat medyczny powinien wyglądać. Ten pobyt ukształtował nas jako przyszłych lekarzy.  Odkryliśmy ze zdumieniem, że największą wagę przykłada się tam do edukacji zarówno personelu medycznego ale co ważne szczególności społeczeństwa.  Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. 

  Pisać o podróży moglibyśmy bez końca, tak wiele rzeczy i przygód nas spotkało. Jest pewne, że podzielimy się naszymi przygodami z wami.  Zapraszamy Was żebyście dołączali do naszego BRAKUJĄCY ELEMENT TEAM. Dzielcie się z nami swoimi pasjami, oczekiwaniami, przemyśleniami... my zabieramy się za pracę :)) 

Mateusz i Łukasz 

Brakujący ELement TEAM
 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl